Kadınların vazgeçilmez blogu olarak bilinen kadindevri.com üzerinden moda, kadın, saç bakımı, güzellik ve sağlık alanında her türlü içeriği bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Her gün yenilenen içeriğimiz ile bizleri takip etmeye devam edin.


Beyaz Et Diyet Listelerindeki Yerini Alıyor

Sağlık

24 Aralık 2017 | yazan editor

0

Uzman tavsiyesi ile kilo vermek isteyenler için yeni bir müjdemiz var. Diyetisyenlerin yaptığı açıklamaya göre diyet listesine eklenmesi gereken et çeşitleri arasında beyaz et ilk sırada yer alıyor. Bunun nedeni ise yağ oranının az olması ve daha çok doyurucu olmasıdır. Kırmızı et bir takım sağlık problemlerine yol açtığı ve beyaz ete oranla daha fazla yağlı olduğu için diyet listelerinde her zaman yer almıyordu. Ancak beyaz etin belli ölçülerde listelere giriş yapması ile et sevenler bir hayli sevindi. Tabiki bu kuralın aşılmaması ve belirli ölçülerde yeme alışkanlığı edinmek diyetlerin en önemli stratejileri arasında bulunmaktadır. Diyet listenizi gözden geçirdiğinizde balık ve beyaz etin belirli porsiyon ölçüleri ile verilirken sebzelerin sınırsız olarak verildiğine dikkat etmişsinizdir. Bu nedenle her şeyin kararında yapılması kilo vermek açısından önemli olduğu bir kez daha vurgulanmaktadır.

Beyaz Et Konusunda Seçici Olun

Uzmanların tavsiyesine göre beyaz et diyet listelerinde bulunuyor fakat belirli bir çeşidinin yenmesi gerekiyor. Örneğin deri gibi yağlı taraflarının diyet yapanların tercih etmemesi ve en fazla tüketim oranının göğüs denilen kısma yönelmesi gerekmektedir. Göğüs eti denilen kısım diğer taraflara oranla daha az yağlıdır. Bu nedenle porsiyon olarak da fazla yenilebilir. Ayrıca tok tutma etkisi de bulunmaktadır. Tavuk ve hindi arasında seçim yapmak durumunda olduğunuzdan diyetisyenlerin hindi etini tercih ettiği daha sık görülen bir durumdur. Bunun nedeni ise hindi etindeki yağ oranı tavuğa göre daha azdır. Ayrıca beyaz eti yerken kızartma ya da yağla pişmiş şeklinde yenilmemesi gerekir. Izgara ve haşlanmış türlerinin kilo verme üzerine etkisi olduğu her zaman tavsiye edilen bir durumdur.

Beyaz Etin Yanında Yenilenler

Diyet listelerinde genellikle et ve balık öğünlerinin yanında ekmek olmaz. Bunun yerine sınırsız oranda yeşillik ve belirli çiğ sebzelerin yenmesi uygundur. Aksi takdirde bir öğünde almanız gerekenden fazla kalori miktarını alırsanız bu kilo olarak geri dönüş yapacaktır. Ayrıca beyaz etin pişme esasını göz önünde bulundurduğunuzda ızgara yerine haşlanmış tercih etmeniz en sağlıklısıdır. Böylece kısa sürede kilo verir hem de aç kalmamış olursunuz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑