Kadınların vazgeçilmez blogu olarak bilinen kadindevri.com üzerinden moda, kadın, saç bakımı, güzellik ve sağlık alanında her türlü içeriği bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Her gün yenilenen içeriğimiz ile bizleri takip etmeye devam edin.


Kirli Saçlar İçin Kurtarıcı Saç Modelleri

Saç Bakımı

14 Aralık 2017 | yazan editor

0

Bazen saçlarımızı yıkamaya vaktimiz olmadan bir yere gitmemiz gerekebilir. Bu tür acil durumlarda sizlere önereceğimiz kurtarıcı saç modellerinden birisini uygulamanız kirli saçlarınızın kötü görüntüsünü ortadan kaldıracaktır. Son dönemlerde kuru şampuan adı altında saçları yıkamadan temiz gösteren ürünler de piyasada yer almaktadır. Dilerseniz bu ürünleri kullanabilir ya da acil durumlarda bu ürüne ulaşamadığınızda önereceğimiz modellerden birini deneyebilirsiniz. Öncelikle saçınız kirli olduğu için dağınık kullanmanız önerilmemektedir. Genellikle kirli saçların toplanması kirin gizlenmesine neden olur. Birbirinden güzel topuzlar yapabilir hatta cool görünmek için son zamanların sokak modası olan tepeden topuz şeklinde ev saçıda bu dönemlerde kurtarıcı görevi görmektedir.

Toplu Saç İle Günü Kurtarın

Saçlarınız kirlendiğinde yıkamak ve kurutmak için vaktiniz yok ise saçınızı birbirinden değişik toplama stilleri ile şekillendirebilirsiniz. Dağınık topuz olarak yapabileceğiniz saçlarınızı sıkı bir şekilde tarak yardımı ile yatıştırırsanız hem doğal hem de temiz bir görünüme ulaşabilirsiniz. Ayrıca saç spreyleri de saçın kirini gizleyen yardımcı ürünlerdir. Bunun yanı sıra bandana kullanarak saçınızı toplayabilir böylelikle yağı ve kiri gizleyebilirsiniz. Kirlenen saçın örülmesi de kiri gizleyen seçenekler arasında yer almaktadır. Saçınızı atkuyruğu yaparak yine diplerini sıkı bağlamanız sizi hem ciddi hem de güzel bir görünüme kavuşturacaktır. Atkuyruğu dediğimiz model her insanda farklı şekilde durmaktadır. Bazıları tepeden toplamayı severken bazıları ense hizasından şekil vermeyi sevmektedir. Özellikle tokanın gizlendiği at kuyruğu hem doğal hem de şık bir görüntüye ulaşmanızı sağlar.

Aksesuarlar İle Kirli Saçınızı Gizleyebilirsiniz

İlk olarak akla gelen aksesuar bandanadır. Bunun yanı sıra bu sıralar havaların da soğuk olmasıyla insanların bere takması olağandır. Siz de saçınızın kirli olduğu günlerde bere takabilir böylelikle acil işlerinizi halletmek için zaman kazanabilirsiniz. Son dönemlerde saçlar için birbirinden güzel aksesuarlar çıkarıldı. Takma saç modelleri, saç tokaları gibi birbirinden hoş aksesuarlar şekillendirme konusunda oldukça etkilidir. Bir de yeni moda olan geçici boya spreyler sayesinde de saçınızı yapmanız mümkündür. Renkli şeritler ile saçınızı boyayarak acil durumlarda güzelliğinizden ödün vermekten kaçınmayınız. Sizler için birbirinden özel önerilerimizden herhangi birini seçerek uygulayabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑