Kadınların vazgeçilmez blogu olarak bilinen kadindevri.com üzerinden moda, kadın, saç bakımı, güzellik ve sağlık alanında her türlü içeriği bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Her gün yenilenen içeriğimiz ile bizleri takip etmeye devam edin.


Kişiye Özel Kanser Tedavisi Yapılıyor

Sağlık

20 Aralık 2017 | yazan editor

0

Sağlık alanında gelişen tıp teknolojisi sayesinde kanser hastaları için kişiye özel tedavi yöntemleri geliştirildi. Halen daha detaylı şekilde araştırmalar ve çalışmalar da devam etmektedir. Sizlere anlatacağımız bu yöntemler sayesinde kanser hastaları için yeni bir umut doğmuş oluyor. Artık herkese aynı tedavi uygulama fikri geride bırakılarak herkes özel olarak tedavi edilecek. Böylelikle hastaların kurtulma şansı biraz daha artmış oluyor. Son dönemlerde kişinin kendisinden alınan kök hücrenin iyileştirilip nakil edilmesi birçok hastaya şifa olmuştur.  Bilindiği üzere ülkemizde ilik nakli durumu pek ilerlememekte ve insanlar bu konu ile ilgili yeteri desteği sağlamamaktadır. İleri derecedeki kanser hastaları için kendi kök hücresinden alınan iliğin iyileştirilmesi mümkün değil iken erken teşhis konulanlar bu konuda oldukça şanslı oluyor.

Herkesin Tedavi Yöntemi Aynı Olamaz

Kanser hastalarına uygulanan yöntemlerin aynı olması akıl almaz bir durumdur. Her bünye ve her insanın rahatsızlık derecesi farklı olduğundan aynı yöntem ile tedavi edilmeleri mümkün değildir. Günümüzde tıp biliminin ilerlemesi üzerine her insana farklı anlamda tedavi uygulaması yapılmaya başlandı. Böylece insanların kanserli hücrelerine yönelik en uygun ve acısız tedavi süreci bünyenin güçlü kalması ve kendini kolay toparlaması açısından oldukça önemlidir. Doktorların kemoterapi dozunu hastanın derecesine göre hazırlaması ve bu şekilde bir klasik tedavi uygulaması üzerine birçok insan vücuduna ağır gelen hastalık ve ilaçların sonucunda yaşamını yitirmektedir. Buna bir son diyecek yeni devir ise kanser için alternatif tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi ile meydana gelecek.

Alternatif Tıp Kansere Çözüm Olabilir

Kanser hastalarının bünyesini zayıf düşüren kemoterapi ilacı günümüzde tercih edilmek istenmiyor. Bunun nedeni zaten kanserli hücrelerin insanların üzerindeki etkisine ek olarak kemoterapi ilacının verdiği halsizlik ve bünye zayıflığıdır. Durum böyle olunca hastaların vücudu savaşacak gücü bulamamakta ve iyileşme göstermemektedir. Ayrıca ilacın verdiği hasar nedeniyle saç dökülmesi gibi olaylarda hastaların psikolojik etkilenmesi de kaçınılmaz bir olaydır. Bu nedenle alternatif tıp ürünlerinden kemoterapi yerine geçebilecek doğal ve bitkisel ilaçlar tercih edilmektedir. Bu konuda beslenme ve doğal ürünlerin iyileştirici etkileri göz ardı edilmemeli ve şifa sağlayan bitkilere güvenilmelidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑