Kadınların vazgeçilmez blogu olarak bilinen kadindevri.com üzerinden moda, kadın, saç bakımı, güzellik ve sağlık alanında her türlü içeriği bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Her gün yenilenen içeriğimiz ile bizleri takip etmeye devam edin.


Uzmanından Düğün Fotoğrafı Çektirmenin Püf Noktaları

Moda

29 Kasım 2017 | yazan editor

0

Düğün fotoğrafları hayatımızın belki de en önemli anılarıdır. Bu güzel günden geriye kalan fotoğraflar uzun yıllar boyunca en başköşede yer alır. Bu nedenle herkes mükemmel çekimlerin olmasını ister. Fotoğraf çekiminde fotoğrafçının önemi büyüktür. Fakat bunun ile beraber fotoğraf karesinde yer alacak çiftin duruşu ve fotojenik olmaları da önemli rol oynar. Günümüzde her ne kadar bilgisayar ortamında düzeltmeler yapılsa da yine de poz üzerinde değişim biraz zordur. Uzmanından düğün fotoğrafı çektirmenin püf noktalarını sizler için bu yazımızda paylaşacağız. Sizler de bu öneriler ile kusursuz düğün fotoğraflarına sahip olabilirsiniz.

Dönemin Favorisi Dış Çekim Ortamları

Öncelikle fotoğrafların güzel çıkması için çekim yapılan ortam düzgün seçilmelidir. Şuan dönemin favori çekimleri genellikle dış mekanlarda yapılan çekimlerdir. Yaz kış fark etmeksizin artık stüdyo çekimleri pek tercih edilmemektedir. Düğünün gerçekleştiği mevsime göre değişik konseptler ortaya mükemmel pozların çıkmasına neden oluyor. Eğer yaz mevsiminde çekim yapılıyorsa güneş açısının size göre ayarlanması ve gerekirse birtakım ekipmanlarla ışığın yansıtılması gerekir. Aksi takdirde fotoğraflarınız karanlık ve gölgeli çıkar. Kış aylarında ise rüzgar saçınızı ve makyajınızı bozabilir, kıyafetinize zararlı cisimlerin denk gelmesine neden olabilir. Bu sebeple gideceğiniz yeri hava koşullarını da göz önüne alarak ayarlamanız gerekir.

Çekimlerde Aksesuarlardan Faydalanın

Düğün fotoğrafları için hazırlanan aksesuarlar fotoğraflara derinlik kazandırmaktadır. Bu nedenle salıncak, şemsiye, çiçek gibi basit ürünler dahi anılarınızın daha güzel olmasını ve çekim sırasında eğlenmenizi sağlayacaktır. Bir de önemli bir hatırlatma olarak sizlere verilebilecek uzman tavsiyesi düğün çekimi öncesinde hazırlıklı olmanız. Sanal ortamdan araştırma yaparak favori fotoğrafların yer aldığı sitelerden esinlenebilirsiniz. Bunun yanı sıra çekim için yeterli zamanı ayırmanız önemlidir. Aksi takdirde herhangi bir olumsuzluğun olması daha az poz çektirmek zorunda kalmanıza neden olabilir. Fotoğraf çekiminde birçok poz çektirmek her zaman için albüm ve seçim için yararlıdır. Arasından beğenmediğiniz pozları eleyebilir ve tercih imkanınızı arttırabilirsiniz. Unutmayın ki bugünün bir geri dönüşü olmaz. Bu nedenle içinde bulunduğunuz çekimi en yararlı şekilde kullanmanız ve isteklerinizi fotoğrafçınıza çekinmeden iletmeniz gerekir. Bu tavsiyeler sayesinde sizler de rüyalarınızdaki fotoğraflara sahip olabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑